ŚC 2014 - zaproszenie do współpracy

8 stycznia 2014

Rozpoczęliśmy już prace nad Świętem Cyklicznym 2014, które w tym roku odbędzie się w niedzielę 8 czerwca.

Wszystkie informacje dotyczące Święta Cyklicznego 2014 znajdziesz na naszej nowej stronie.


 
Rowerowych Świąt!

23 grudnia 2013

...życzy Wam ekipa Święta Cyklicznego!

Już pracujemy nad Świętem Cyklicznym 2014 - więcej dowiecie się niebawem! 
Dziękujemy!

20 czerwca 2013

Dziękujemy! To wszystko udało się dzięki Wam! A kto nie był, niech żałuje: 
Święto Cykliczne 2013 - pierwsze relacje

9 czerwca 2013

I dojechaliśmy do końca tegorocznego Święta Cyklicznego! W wielkim finale uczestniczyło nas około 3,5 tysiąca!

Zobacz pierwsze zdjęcia w naszej facebookowej galerii, a także relację na stronach Gazety Krakowskiej i Gazety Wyborczej.

A oto film pokazujący początek przejazdu - wyjazd kolumny rowerzystów z ul. Pawiej w Basztową:

A co Wy macie na ten temat do powiedzenia? Czekamy na Wasze komentarze!


 
To już dzisiaj!!!

9 czerwca 2013

Już tylko godziny dzielą nas od finału Święta Cyklicznego!!!

Podobnie jak w poprzednich latach, zapraszamy was do przekazywania nam Waszych opinii i uwag o Święcie Cyklicznym za pośrednictwem komentarzy w naszej Księdze Gości!!! Wybierz się dzisiaj razem z nami na Wielki Przejazd Rowerowy, a potem opisz swoje wrażenia!!!
Do zobaczenia!!!


 
Piszą o nas

7 czerwca 2013

Jeżeli nadal nie wiesz, czy warto przyjechać na Święto Cykliczne, nie bardzo wiesz, co oznaczają hasła, o których mowa w notatce poniżej ;), czego oczekujemy od władz Krakowa i dlaczego domagamy się, aby "śluzy malować, zalegalizować", to o tym wszystkim szef całego tego zamieszania nazywającego się Świętem Cyklicznym opowiada w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej". Zapraszamy do lektury!


 
To już za 3 dni!

6 czerwca 2013

Już za trzy dni punkt kulminacyjny Święta Cyklicznego - pojedziemy w Wielkim Przejeździe Rowerowym ulicami Krakowa! W tym roku jedziemy pod dwoma hasłami - ogólnopolskim "Śluzy malować, zalegalizować" i naszym, krakowskim - "Połączmy Kraków rowerowo".

Nasze postulaty sformułowaliśmy w oparciu o przeprowadzone kilka miesięcy temu badania potrzeb i oczekiwań krakowskich rowerzystów. Właśnie o tych badaniach i płynących z nich wnioskach dyskutować będziemy podczas debaty, która odbędzie się dzisiaj, w czwartek 6 czerwca, o godz. 18:00 w BAL-u.

Zaś podczas Wielkiego Przejazdu w niedzielę 9 czerwca przedstawiciele stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów symbolicznie powieszą na drzwiach Urzędu Wojewódzkiego plakat z naszym hasłem: "Śluzy malować, zalegalizować". Dlatego też trasa przejazdu uległa pewnej modyfikacji - pojedziemy m.in. przez ulicę Basztową, gdzie mieści się Urząd Wojewódzki.

Zanim jednak wystartuje Wielki Przejazd, z różnych punktów Krakowa w kilku grupach ruszymy w Zlocie Gwiaździstym, aby wspólnie spotkać się na miejscu startu Wielkiego Przejazdu! Zachęcamy do udziału również i w tych przejazdach, jako "rozgrzewce" przed "daniem głównym"!

Wszystkie informacje dotyczące trasy Wielkiego Przejazdu oraz Zlotu Gwiaździstego znajdziesz na naszej mapie.

A na naszej stronie możecie już znaleźć szczegółowy program wszystkich atrakcji, które czekają na was na Pikniku Finałowym Święta Cyklicznego, zaraz po Wielkim Przejeździe - a jest ich naprawdę niesamowita ilość! Przybywajcie koniecznie!


 
Cyklofotografia: są pierwsi zwycięzcy!

4 czerwca 2013

Znamy już pierwszych zwycięzców tegorocznej Cyklofotografii! W kategorii specjalnej Cycle Chic nagrodę zdobył Maciej Wnuk za zdjęcie, które możecie obejrzeć poniżej:

Klikając na zdjęcie możesz przeczytać więcej o uzasadnieniu werdyktu, jak i o samej nagrodzie, którą zdobył autor zdjęcia.

Znamy także część wyników konkursu głównego. Konkretnie, znamy zdobywców miejsc od drugiego do piątego oraz wyróżnień (nagrodzone zdjęcia możesz zobaczyć na blogu Wolny Rower). Nie mamy natomiast wciąż jeszcze zdobywcy pierwszej nagrody i w tej sprawie będziemy chcieli odwołać się do Waszej opinii! Pomóżcie nam wybrać zwycięzcę Cyklofotografii! Przejrzyjcie galerię i zagłosujcie na zdjęcia, które najbardziej się Wam podobają, na tej stronie! Głosować można do piątku 7 czerwca 2013 do godziny 23:59.
 

Tymczasem - mimo niesprzyjającej pogody - wydarzenia Święta Cyklicznego trwają! Mamy w programie również coś dla tych, którzy nie mają czasu w dzień, albo po prostu lubią szwendać się po Krakowie nocą:

ROWEROWY KRAKÓW NOCĄ - wycieczka z przewodnikiem. Wtorek 4.06, zbiórka o 20.00 na Placu Szczepańskim. Koniec w BALu na Ślusarskiej 9.

ALLEYCAT - nocny, miejski wyścig z zadaniami i nagrodami... do zgarnięcia. Potrzebne będą: długopis, kartka papieru i oświetlenie. Czwartek 6.06, start o 21:21 z Ronda Mogilskiego (Fort)

Zapraszamy wszystkich rowerowych nocnych Marków!


 
BALowy start Festiwalu!

31 maja 2013

Moment, w którym po miesiącach przygotowań, dopracowywania szczegółów, szycia na miarę i stawania na rzęsach w końcu można odpalić festiwal, to moment kulminacji wszystkich pozytywnych emocji, ogromnej energii i mocy. Inaguracyjne imprezy towarzyszące Świętu Cyklicznemu w tym roku będą miały miejsce w BALu.
 

Festiwal zaczynamy już dzisiaj, w piątek - zaraz po majowej masie krytycznej - Balem w BALu. To pozytywne wibracje na początek Święta oraz integracja wszystkich zdrowo i rowerowo zakręconych. Zagra Herbaciarz, visual: Bartolomeo i YHYM.Studio. W programie między innymi wystawa multimedialna "Portret krakowskiego rowerzysty" - prezentacja zdjęć rowerzystów z 2012 roku - Bartolomeo Koczenasz i YHYM.Studio.
Miejsce i czas akcji: godz. 20:00, BAL, ul. Ślusarska 9.
 

Sporo będzie się działo w BALu również w Dzień Dziecka. Zakręcona ekipa zaprasza dzieci mniejsze i większe na rowerowy bal... do Balu! Zakręcony Dzień Dziecka to jedna z pierwszych imprez towarzyszących tegorocznemu Świętu Cyklicznemu. Będzie to doskonała okazja, żeby najmłodsi krakowscy rowerzyści sprawdzili umiejętności jazdy na swoich jednośladach w Slalomie Żółwia, wykazali się kreatywnością podczas licznych warsztatów twórczych czy poznali budowę i rodzaje rowerów różnorakich. Szczegółowy opis wydarzenia można przeczytać w zakładce Program.
Miejsce i czas akcji: godz. 11:00-16:00, BAL, ul. Ślusarska 9
 

Niedziela natomiast to kiermasz części i gadżetów rowerowych, czyli niezła gratka dla każdego, kto chce odpicować sobie rower!
Miejsce i czas akcji: godz. 12:00, BAL, ul. Ślusarska 9
 

Program na kolejne dni Festiwalu znajdziecie na naszej stronie.


 
Ostatni dzwonek!

29 maja 2013

To już ostatni dzwonek dla Was - i dla nas - aby dorzucić się do Święta Cyklicznego! Zostały nam jeszcze 2 dni zbierania pieniędzy, a wciąż brakuje 3 tysięcy złotych - to nie jest dużo, jeżeli wszyscy się zmobilizujemy i każdy wpłaci drobną kwotę!
Jeśli jeszcze nie jesteś zdecydowany/a, to może zachęci Cię do tego najnowszy film promocyjny Święta Cyklicznego...
a może fajne gadżety, jakie możesz dostać w nagrodę za Twoją wpłatę:

Razem damy radę! Musi się udać!


 
Po co właściwie jest Święto Cykliczne?

26 maja 2013

Wiele osób ma pytania i wątpliwości, o co tak w zasadzie chodzi w tym Święcie Cyklicznym i po co je organizujemy? Otóż poza zabawą mamy też konkretny cel. Mamy rowerowy plan dla Krakowa, którego streszczeniem jest hasło tegorocznego ŚC - "Połączmy Kraków rowerowo". Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaki to plan, przeczytaj ten artykuł, który powinien rozwiać wszystkie wątpliwości...

Pamiętaj też o tym, że tegoroczne Święto Cykliczne jest imprezą finansowaną społecznościowo, a więc jeżeli popierasz wizję, o której mowa w tym artykule, i chcesz, aby głos rowerzystów zabrzmiał w tej sprawie 9 czerwca - dorzuć się do naszego budżetu! 
A jak Ty możesz pomóc w Święcie Cyklicznym?

21 maja 2013

Wydarzenia Święta Cyklicznego zaczynają się już za 10 dni. Wtedy kończy się również nasza kampania crowdfundingowa. Choć wczoraj pisała o nas Wyborcza, wsparło nas już ponad 160 osób i zebraliśmy ponad 5 tysięcy zł, to wciąż sporo jednak brakuje do zamierzonego celu. Potrzebujemy Twojego wsparcia, aby udało się zrealizować tegoroczny bogaty program!

Jak możesz nam pomóc zrobić największy rowerowy festiwal w historii Krakowa?
Jest kilka sposobów:

 1. Ręce do roboty! - masz trochę czasu i nie przeraża Cię wizja ubabrania się klejem? - pomóż w akcji rozklejania plakatów i akcjach ulotkowych! Skontaktuj się z Heleną lub Olą.
 2. Możesz drukować i rozprowadzać plakaty i ulotki na własną rękę. Ściągnij projekt i działaj:
  plakat - afisz - ulotka (wersja 1) - ulotka (wersja 2)
 3. Facebook:
 4. Masz swoją stronę? Umieść wklejkę kampanii:
  <iframe frameborder="0" height="500" src="http://www.swietocykliczne.pl/2013/crowdfunding/wklejka.php" width="320" scrolling="no"></iframe>
  (gotowy efekt możesz zobaczyć po prawej stronie tej strony).
  Problem techniczny? Zapytaj Jarka.
 5. Mów o nas. Robimy jedyny taki festiwal! Pomagając - robisz go z nami! Tak jak krakowska artystka Cecylia Malik, która zaprasza na Święto Cykliczne w poniższym filmiku

 
Zrób z nami Święto Cykliczne!

9 maja 2013

Święto Cykliczne 2013 to najlepszy festiwal kultury rowerowej w mieście. Najlepszy, bo stworzony dla Ciebie i przez Ciebie!

Możesz współtworzyć z nami ten festiwal dorzucając swoje kilka lub kilkanaście złotych (albo i więcej) do jego sfinansowania. Zrobisz to za pośrednictwem tej strony. Kliknij i pomóż nam (i sobie), aby Święto Cykliczne było jeszcze lepsze! A w zamian otrzymasz atrakcyjne nagrody... 
Dzieje się... zmieniamy miejsce startu!

9 maja 2013

Przez ostatnie dwa lata rozpoczynaliśmy Wielki Przejazd Rowerowy z Placu Szczepańskiego. W tym roku ze względów organizacyjnych zmieniamy miejsce startu! Nasz peleton ruszy 9 czerwca o godz. 12:00 z placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego (plac przed Dworcem Głównym i Galerią Krakowską).

Finał Święta Cyklicznego - jak zapewne wiecie już ze strony z programem - będzie natomiast miał miejsce na stadionie KS "Korona" na wzgórzu Krzemionki (bezpośrednio nad Parkiem Bednarskiego i Rynkiem Podgórskim, tuż obok siedziby TVP Kraków). To bardzo ciekawe i klimatyczne miejsce, które na pewno się wam spodoba, pomimo faktu, że od Rynku Podgórskiego będziemy musieli trochę podprowadzić rowery do góry na piechotę...


 
Poznaj ekipę Święta Cyklicznego!

3 maja 2013

Kto robi dla Was Święto Cykliczne? Rowerzyści tacy jak Wy! Na tej stronie możesz poznać ekipę tegorocznego Święta Cyklicznego.

Także i Ty możesz jeszcze do nas dołączyć! 7 maja o godzinie 18:30 w Pracowni przy Rynku Głównym 27 odbędzie się ostatnie już otwarte spotkanie dla osób chętnych do pomocy przy organizacji Święta Cyklicznego. Jeżeli chcesz robić z nami ten festiwal, przyjdź!

Czytaj dalej »

 
Kręci się... rusza akcja crowdfundingowa!

26 kwietnia 2013

Crowdfunding to słowo, które coraz częściej pojawia się przy okazji organizowania różnorakich przedsięwzięć i inicjatyw. Również jako ekipa Święta Cyklicznego postanowiliśmy skorzystać z tej niezwykłej metody przy planowaniu naszego Festiwalu.

Jeśli jednak zjawisko crowdfundingu jest Wam wciąż obce, nadchodzące Święto jest świetną okazją, żeby je sprawdzić osobiście, zaangażować się i poczuć się częścią projektu. Więcej szczegółów na temat samej idei przeczytacie w poniższym wywiadzie Oli-Fasoli z Ingą Koralewską i Szymonem Bogaczem, twórcami filmiku o Święcie Cyklicznym.

Czytaj dalej »

 
Sponsorzy mile widziani!

4 kwietnia 2013

Zapraszamy firmy do współpracy w charakterze sponsorów Święta Cyklicznego! Szczegółową ofertę dla sponsorów możesz pobrać tutaj: Święto Cykliczne Kraków - Oferta dla sponsorów


 
Rusza Cyklofotografia 2013!

28 marca 2013

Tradycyjnie już elementem Święta Cyklicznego jest konkurs fotograficzny Cyklofotografia. Tematem tegorocznej edycji jest rower jako element miejskiej kultury.

Zdjęcia do konkursu można zgłaszać do 19 maja 2013 roku. Zwycięzcy zostaną wyłonieni do 2 czerwca, a uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas finału Święta Cyklicznego 9 czerwca. Najlepsze prace będą prezentowane na wystawie pokonkursowej w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie.

Oprócz nagród głównych i wyróżnień, zostanie wyłoniona nagroda specjalna w kategorii cycle chic, czyli rowerowego szyku i elegancji. Jurorem kategorii specjalnej będzie fotograf, twórca międzynarodowego ruchu cycle chic - Mikael Colville-Andersen.

Więcej informacji o zasadach udziału, nagrodach i terminach znajdziesz na blogu Wolny Rower.

Pełny regulamin konkursu


 
Z nowym rokiem nowe wieści

10 stycznia 2013

Z nowym rokiem mamy dla was nowe, dobre wiadomości! Możemy z przyjemnością poinformować, że finał Święta Cyklicznego 2013 odbędzie się na terenach Muzeum Lotnictwa Polskiego w Czyżynach! Będziemy mieć zatem do dyspozycji dużą przestrzeń, którą postaramy się - mamy nadzieję, przy Waszej współpracy - ciekawie i atrakcyjnie wykorzystać. Aktualizacja 28 marca 2013: Zmiana planów! Mamy dla Was jeszcze ciekawsze i jeszcze bardziej klimatyczne miejsce finału! Szczegóły już niedługo!


 
Zostań współtwórcą Święta Cyklicznego!

13 grudnia 2012

Przygotowania do przyszłorocznego Święta Cyklicznego ruszają pełną parą! Termin tego wydarzenia został ustalony na 9 czerwca 2013.

Jak co roku ekipa organizacyjna Święta Cyklicznego potrzebuje nowych ludzi! I Ty możesz do nas dołączyć! Od tego, ile nas będzie, zależy końcowy sukces Święta Cyklicznego!

Nie wiesz co to jest Święto Cykliczne? Przeczytaj więcej tutaj. Możesz też zobaczyć jak bawiliśmy się w ubiegłym roku.

Chcesz pomóc? pisz na adres: swieto.cykliczne@gmail.com