Ekipa Święta Cyklicznego w Krakowie 2013


Kto robi dla Was Święto Cykliczne? Rowerzyści tacy jak Wy! Na tej właśnie stronie możesz poznać część z ponad 40-osobowej ekipy Święta (niestety, nie wszyscy znaleźli czas, aby wziąć udział w naszej sesji fotograficznej ;)). Oto my - ekipa krakowskiego Święta Cyklicznego 2013:

Autorem zdjęć (oprócz czterech ostatnich, dostarczonych przez widniejące na nich osoby :)) jest Mieszko Stanisławski.


Janek Szpil
Od czasów szkolnych po mieście poruszam się głównie rowerem. Uwielbiam to! Gdy pada deszcz - śpiewam. Pewnego dnia zauważyłem, że rower to coś więcej niż środek transportu. To sposób na stworzenie miasta bardziej przyjaznego ludziom - czystszego, cichszego, wygodniejszego, bezpieczniejszego. Miasta w którym chce się żyć a nie z niego uciekać. Miasta, w którym dzieci nie boją się grać w piłkę na ulicy. Zdziwiłem się, że Kraków nie wykorzystuje swojej szansy na bycie miastem przyjaznym i postanowiłem to zmienić:) Potem trzeba było już tylko znaleźć innych myślących podobnie. No i tak zmieniamy Kraków razem z rosnącą w siłę ekipą Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów.
W Święto jestem zaangażowany od początku. Koordynuję całe to zamieszanie. Poza Świętem zajmuję się jogą i sadzę szpinak na dachu.


Paweł Chlebicki i Maciek Kurek
Paweł: dyrektor programowy festiwalu. Odpowiada za program tego wszystkiego, co zobaczycie na finale Święta.
Maciek: Z wykształcenia jestem chemikiem i socjologiem, z zamiłowania fanem Akademii Pana Kleksa. Na co dzień pracuję w internetach, raz w tygodniu wygłupiam się w radiu, czasami gram na gitarze basowej. Dbam o to, by o Święcie Cyklicznym mówiły wszystkie media i redaguję Gazetę Cykliczną. Jeżdżę na rowerze, bo to najlepsza perspektywa, by zachwycać się rowerzystkami.
Paweł i Maciek prowadzą wspólnie audycję "Miasto w Ruchu" w Radiofonii.


Ola Pobiedzińska
Jestem tęczową funk-terrorystką, ambasadorką dobrej zabawy, poza tym śpiewam pieśni ludowe do elektro. Ekipa ŚC zna mnie jako Miłą acz Wymagającą Kadrową. Robię Święto, bo chcę zmieniać świat na lepsze, tworzyć wspólnoty, budować społeczne zaufanie. Komunikacja, timing & dobry bit!


Hanna Szpil
Kocham sztukę, ekologię no i.... rower!
Szukam sposobów jak połączyć to wszystko razem.
Chociaż czasem potrafię nie zauważyć, że mam czapkę na głowie, to gdy zabieram się za organizację żarty się kończą (no może prawie :)).
Święto Cykliczne organizuję prawie od początku i... nie mogę przestać :) Rower to dla mnie wygodny i oszczędny środek transportu, dzięki któremu nie mam wyrzutów sumienia, że zjem dodatkową czekoladkę, a do tego sprawia, że czuję się swobodna i niezależna! No i jak go nie kochać!? :)
(Od redakcji :) Hania zajmuje się koordynacją wszystkich rzeczy niezbędnych na miejscu finału ŚC.)


Karolina. Grafik, autorka identyfikacji wizualnej Święta. To właśnie spod jej ręki wyszło logo Święta, plakaty i inne materiały graficzne, które rzucają się wam w oczy :).


Paweł Chałupczak vel Pavulon
Aktywista i miłośnik Krakowa, który nie może patrzeć jak miasto każdego dnia staje się coraz brzydsze i mniej przyjazne dla mieszkańców. Tematem mojej pracy magisterskiej obronionej na UJ była "Polityka rowerowa Krakowa na tle innych miast Polski i Europy". W Ekipie ŚC obczajam kto, co i gdzie wydaje oraz dlaczego tak dużo. Jeżdżę rowerem bo uwielbiam spokojnie mijać sznur samochodów stojących w korkach na krakowskich ulicach. Po zeszłorocznym Święcie zostałem okrzyknięty następcą Jarosława P.


Stanisław Zarychta
Niepoprawny optymista, lubi bujać w obłokach, by następnie z impetem wbić się w samo centrum akcji. Wciąż głodny alternatyw, transportowych, technologicznych, ekonomicznych. "Świeżak" w ekipie Święta, zajmuje się koordynacją reklamy drukowanej i filmami promującymi. Kręci go rower (lub na odwrót), bo manifestuje niezależność i świadomość ekologiczną.


Ania Hojwa
Spontaniczna autostopowiczka (ostatnio na linii Krk-Bp). Na co dzień porywam ludzi w podróż po Krakowie. Kocham nowe projekty, pomysły i ludzi gotowych na wszystko (szczególnie tych na rowerze). W ekipie ŚC jestem żółtodziobem. Z radością koordynuję kampanię crowdfundingową, wycieczki po Krakowie oraz Zlot Gwieździsty z ulubionej dzielnicy - Nowej Huty. Lubię śpiewać pod prysznicem i na rowerze, łazić po górach i czuć się jak turysta we własnym mieście.


Ola "Fasola" Pająk - Gałęza
Geograf, połknęła bakcyla włóczenia się już jakiś czas temu. Z potrzeby poczucia wolności wsiadła na rower i tak włóczy się rodzinnie z Kajtostanem i Zbychem to tu, to tam. W Święcie z ramienia Afryki Nowaka ogarnia Strefę Podróżniczą.


Aga Czubak
Idealistka. Mówią, że zamykam czas w komodzie na klucz ;)
Zasilana energią pochodzącą z kontaktu z fascynującymi ludźmi i z współtworzenia inicjatyw sprawiających, że środowisko, w którym żyjemy, jest przyjaźniejsze i ciekawsze. Na Święcie trochę pomagam przy organizacji miejsca Finału, ale głównie organizuję Strefę Ruchów Miejskich, zastanawiając się, jak wykorzystać jej ogromny potencjał. W wolnym czasie planuję swój Gap Year!


Magdalena Szwed
Na co dzień jestem prawie poważnym (bo zawsze uśmiechniętym) pracownikiem  w "budowlance" i prawie upieczonym magisteriuszem ;)
Do udziału przy organizacji Święta Cyklicznego skłoniło mnie kilka rzeczy. Wierzę, że wspólne działania i wysiłek ludzi, którym przyświeca ten sam cel i ta sama idea, będą owocne. Ich praca jest szlachetna i wartościowa, bo nie robią tego tylko dla siebie, ale głównie dla innych ludzi. Miałam okazję żyć w rowerowym raju, gdzie cyklista jest traktowany z szacunkiem, ma stworzoną dogodną infrastrukturę oraz kultura jazdy na rowerze jest powszechna, jest czymś naturalnym. Chciałabym żeby poprzez eventy tego typu budziła się w ludziach większa świadomość korzyści z tego płynących, żeby małymi kroczkami budować nasz własny rowerowy Kraków.
W Ekipie ŚĆ zajmuję się przygotowaniem zespołowej rywalizacji zwanej niepozornie Grą Miejską oraz nawiązywaniem współpracy z lokalnymi firmami, które chciałyby wspierać tworzenie naszego festiwalu.


Helena Karniewicz
Odpowiada za warsztaty jazdy oraz logistykę plakatowania.


Paweł Józefowski
Architekt, co rusz wygrywający znaczące konkursy branżowe. Cały czas w ruchu, podobno nie istnieje osoba, która mogłaby zliczyć ilość jego pomysłów na minutę. Szaleje za swoim psem Luną i rowerem, który w wolnych chwilach udoskonala i którego używa w swojej pracy marzeń - kuriera rowerowego. Podczas Święta organizuje konkurs dla dzieci, oraz Strefę DKMS.


Ania Czerwień
Na co dzień jestem urzędnikiem i staram się rozpracować System od środka. Wierzę w to, że razem możemy zmienić wszystko :). W ekipie zajmuję się zorganizowaniem miejsca, w którym będzie można zobaczyć, jakie jeszcze możliwości daje rower, nauczyć się jazdy na monocyklu albo obejrzeć mecz bike polo. Dlaczego rower? To proste! Rower = wolność!


Jarek Rafa
Komputerowiec, weteran Internetu. :) Dbam o to, abyście mogli oglądać tę stronę, jak również o filmy, które obejrzycie na finale Święta Cyklicznego. W ekipie Święta od początku, robię to, ponieważ chcę namawiać ludzi do wspólnych, pozytywnych, niekonwencjonalnych działań przynoszących coś dobrego. Rowerem jeżdżę, bo tak najwygodniej i najprzyjemniej poruszać się po mieście, i jestem przekonany, że im więcej ludzi jeżdżących rowerami, tym miasto przyjaźniejsze do życia. A poza tym jazda rowerem ma wiele wspólnego z praktyką zen, z którą to praktyką jestem związany od wielu, wielu lat.


Tomek Szmal
Od bardzo dawna choruję na cyklozę uporczywą, która na stałe już zadomowiła się w moim sercu i głowie. Objawia się głównie obsesyjną miłością do kolarstwa górskiego - dziesiątki startów w najtrudniejszych maratonach MTB w kraju jednak mnie nie "nasycało" - cały czas brakowało społecznościowego pakietu witamin! Dlatego w 2009 roku zorganizowałem swój pierwszy cykl imprez rowerowych. Swoje doświadczenie staram się wykorzystywać pozyskując środki i partnerów ŚC, acz najwięcej radochy mam z organizowania pracy Festiwalowego Klubu Święta Cyklicznego: Zakręcony Dzień Dziecka, Pchła Przerzutka czyli pierwszy swap rowerowy, pokazy filmowe czy po prostu spotkania przy kawie... Nie mogę się doczekać!


Wojtek. Pomaga w pozyskiwaniu sponsorów dla Święta.


Marcin. Odpowiada za konkurs fotograficzny "Cyklofotografia" i wycieczki rowerowe.


Wit. Zajmuje się Zlotem Gwieździstym.


Kamila. Redaguje informacje pojawiające się na naszej stronie, będzie też opowiadać na Święcie o swoich podróżach rowerowych.


Asia. Pomaga Świętu pozyskać sponsorów i obmyśla konkursy na finał.


Również Asia :). Przygotowuje imprezę rozpoczynającą Święto i pracuje nad filmami promocyjnymi.


Inga. Odpowiada za stworzenie filmu promującego kampanię finansowania społecznościowego.


Jacek. Przygotowuje tajemniczą akcję w przestrzeni miejskiej oraz majstruje prądnicę rowerową, dzięki której podczas finału będziecie mogli naładować komórkę pedałując!


Martyna Boślak
Piewczyni codziennych rytuałów, zakochana w szczegółach (które lubi utrwalać na zdjęciach) i ciesząca się z każdej drobnej przyjemności. Wierzy, że światem rządzi tajemnicza i nieodkryta magia, dlatego każdy dzień jest dla niej nową wspaniałą przygodą (niczym z fantastycznej powieści, które zresztą uwielbia). Zwolenniczka rowerów co prawda od niedawna, jednak lojalna wobec swojej nowej pasji. Wierzy, że najlepszym przyjacielem damskiego roweru jest sukienka.


Wojtek Kurek
Z zawodu i z miłości jestem ogrodnikiem. Nie wiem, czy lubię ludzi, męczy mnie miasto, stąd ta niechęć do tłumu. Beton i asfalt nas psują. Uwielbiam zieleń oraz słońce, cenię sobie ciszę i spokój. W swojej pracy staram się dać ludziom to, o czym zapomnieli w pracy, w korku czy galerii. Rowery?! Są mi bliskie, to wyjątkowo długi epizod. Pierwszy rower dostałem od dziadka, uczył mnie jeździć na nim ojciec, a rozkręcać i psuć brat. Wychodzi na to, że Święto Cykliczne najwięcej zawdzięcza mojemu bratu. Rokrocznie serwisuję i poprawiam krakowskie dziwy rowerowe, a w tym roku z przyjaciółmi zaprezentuję coś specjalnego, coś o czym będzie naprawdę głośno.


Paweł Witas vel Pablo Vitasso
Zdeklarowany cyklista miejski. Prowadzi profil na Facebooku o podobnej nazwie. Zainspirowany renesansem roweru, składa stylowe pojazdy ze stali, chromu i aluminium. Na Święcie poprowadzi Strefę Miejskiego Rowerzysty.


Dominik Przygodzki
Jestem architektem, po godzinach jestem artystą, grafikiem. W Ekipie Święta Cyklicznego udzielam wsparcia graficzno - fotograficznego oraz produkuję wieczorne eventy pod szyldem NightRidersKrk. Na rower wsiadłem w wieku 3 lat i już z niego nie zsiadłem. Krótko mówiąc - rower towarzyszy mi wszędzie od zawsze.