Czy chcecie Święta Cyklicznego w 2017?

21 stycznia 2017

Zaczął się nowy rok, najwyższy więc czas pomyśleć o kolejnym Święcie Cyklicznym!

Dlatego, wraz z życzeniami wszystkiego rowerowego w roku 2017 :), mamy do Was wszystkich bardzo ważne pytanie, o odpowiedź na które Was prosimy! Prosimy także, prześlijcie link do tego wpisu swoim znajomym, którzy mogliby być zainteresowani Świętem Cyklicznym, a nie śledzą tej strony.

Pytanie, na które prosimy Was o odpowiedź, jest następujące:

Czy chcecie Święta Cyklicznego w 2017 roku?

Czytaj dalej »

 
Tydzień Mobilności 2016

14 września 2016

Jak co roku, w dniach od 16 do 22 września obchodzimy Europejski Tydzień Mobilności. Z tej okazji w Krakowie odbędzie się kilka ciekawych rowerowych wydarzeń, na które serdecznie zapraszamy!

  • Przez cały czas trwania Tygodnia Mobilności, czyli od 16 do 22 września, firma Dr Albin będzie za darmo serwisować Wasze rowery na Rondzie Mogilskim. Szczegóły w wydarzeniu na FB.
  • W sobotę 17 września w klubie Pauza In Garden odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Filmów Rowerowych (to już 11. edycja tej imprezy!). Projekcje rozpoczną się o godz. 19:00, natomiast poprzedzi je o godz. 17:30 warsztat samodzielnej naprawy rowerów, prowadzony również przez Dr Albina :).
  • A w niedzielę 18 września stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów zaprasza na przejazd rowerowy z okazji Dnia Bez Samochodu (który przypada tradycyjnie 22 września, w ostatnim dniu Tygodnia Mobilności). Start o godz. 11:00 z placu przed Muzeum Narodowym przy Błoniach. Szczegóły na FB.

 
Wyniki "Zębatki 2016"

24 czerwca 2016

Znane już są wyniki plebiscytu "Zębatka 2016". Zanim jednak do nich przejdziemy, wypada pogratulować sukcesu kolegom z Krakowskiej Masy Krytycznej i ucieszyć się z tego, co dla nas wszystkich - krakowskich rowerzystów - właśnie wywalczyli!

Czytaj dalej »

 
Głosuj na "zębatki" dla urzędników

20 czerwca 2016

Zachęcamy do udziału w organizowanym przez Krakowską Masę Krytyczną plebiscycie, w którym możecie wybierać instytucje miejskie, które najlepiej i najgorzej przysłużyły się rowerzystom w minionym roku. Zwycięzcy głosowania otrzymają rowerową nagrodę oraz antynagrodę - Złotą i Zardzewiałą Zębatkę. Głosować możecie do piątku 24 czerwca pod tym adresem. Ogłoszenie wyników odbędzie się na czerwcowej masie krytycznej w tym właśnie dniu.


 
Powspominajmy :)

15 czerwca 2016

Powspominajmy Wielki Przejazd Rowerowy... muzycznie, z naszą specjalną rowerową playlistą! Pytaliście o nią - teraz możecie nie tylko posłuchać, ale i obejrzeć :) 
Zostań współtwórcą wideo z przejazdu!

12 czerwca 2016

Na tegorocznym Święcie Cyklicznym było Was prawie 1000! Dziękujemy!

Na naszym profilu facebookowym pojawiają się pierwsze zdjęcia, a Was zachęcamy, abyście zostali współtwórcami oficjalnej relacji wideo z tegorocznego Święta!

Jeżeli kręciłeś(aś) film podczas tegorocznego Wielkiego Przejazdu Rowerowego lub pikniku finałowego, i chcesz aby Twoje ujęcia stały się częścią oficjalnej relacji, proszę prześlij nam na adres: krakow@swietocykliczne.pl link, z którego możemy ściągnąć Twój materiał, aby wykorzystać go w montażu! Napisz również, jak mamy Cię podpisać (jako współautora) w gotowym, zmontowanym filmie...

Czekamy!!! :)


 
Pikniki wszystkich parków, łączcie się :)

9 czerwca 2016

Święto Cykliczne włącza się w akcję “Pikniki Wszystkich Parków - Łączcie się!”.

Akcja “Pikniki Wszystkich Parków - Łączcie się!” to inicjatywa oddolna, mająca na celu zorganizowanie przez mieszkańców i mieszkanki pikników tego samego dnia: 12 czerwca, ale w różnych miejscach Krakowa. Sąsiedzka integracja na terenach zielonych ma również aktywizować i angażować do działania na rzecz dobra wspólnego, a jednocześnie uświadamiać władzom miasta, jak ważna dla jego mieszkańców i mieszkanek jest ogólnodostępna zieleń publiczna. Nasz piknik na terenie stadionu KS “Wanda” będzie jednym z wielu pikników organizowanych tego dnia w Krakowie - mapę wszystkich pikników oraz informację o akcji znajdziecie tutaj.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

 
Zlot Gwiaździsty na Święto

7 czerwca 2016

Jako że punkt startowy Wielkiego Przejazdu Rowerowego jest w tym roku dosyć oddalony od centrum i być może nie każdy z Was wie, jak tam dojechać, postanowiliśmy pomóc Wam w bezpiecznym dojeździe pod TAURON Arenę.

Możecie tam dojechać z różnych punktów miasta wygodnymi drogami rowerowymi: wzdłuż ul. Mogilskiej (na skrzyżowaniu z ulicami Meissnera i Lema należy skręcić na południe w ulicę Lema - droga rowerowa znajduje się po wschodniej stronie ulicy Lema) lub bulwarami Wisły (należy pojechać bulwarami w kierunku Nowej Huty do samego końca i wyjechać do Alei Pokoju w okolicy centrum handlowego Plaza; od tego miejsca drogi rowerowe prowadzą po obydwu stronach Al. Pokoju; na skrzyżowaniu z ul. Lema skręcamy na północ w drogę rowerową po zachodniej stronie ul. Lema).

Dla tych z Was, którzy wolą pojechać w grupie, powyższymi trasami pojedzie nasz Zlot Gwiaździsty, czyli grupy rowerzystów wspólnie dojeżdżające na miejsce startu Wielkiego Przejazdu. Ulicą Mogilską pojedzie grupa startująca z Bronowic; wyjazd punktualnie o godzinie 10:45 z pętli autobusowej Bronowice Małe przy ul. Na Błonie (na miejscu należy być przynajmniej 5 minut wcześniej). Grupa ta będzie miała po drodze dwa "przystanki", na których będzie można się do niej dołączyć: o godz. 11:10 pod pomnikiem św. Wincentego a Paulo w parku tego samego imienia przy ul. Lea i o godz. 11:35 na Rondzie Mogilskim, przy północnym skrzyżowaniu dróg rowerowych na dolnej płycie (zalecamy być na miejscu obydwu "przystanków" 10 minut przed podaną godziną odjazdu).

Bulwarami Wisły pojedzie natomiast grupa startująca z Dębnik - wyjazd o godzinie 11:20 (zbiórka o 11:15) z placu przed głównym wejściem do Centrum Kongresowego (od strony ul. Barskiej). Ta grupa nie będzie miała żadnych "przystanków" po drodze, ale jeżeli chcecie do niej dołączyć, możecie na nią czekać na bulwarach!

Zlot Gwiaździsty pojedzie również z Nowej Huty (wyjazd o godz. 11:20 spod zegara na Placu Centralnym, zbiórka o 11:15). Wszystkie informacje znajdziecie na mapce.

Uwaga! Grupy Zlotu Gwiaździstego poruszają się według normalnych zasad ruchu drogowego, bez obstawy policji!

Do zobaczenia w niedzielę!


 
Rower moim pojazdem

5 czerwca 2016

Obejrzyjcie to i nakręćcie się na udział w naszym Święcie za tydzień!

Już dzisiaj Święto Cykliczne we Wrocławiu, a fragmenty ubiegłorocznego Święta w tym własnie mieście możecie zobaczyć w teledysku promującym rower, nagranym przez międzynarodową grupę raperów. Są tu też ujęcia z Trójmiasta, gdzie Wielki Przejazd Rowerowy również 12 czerwca!

A na naszej stronie możecie już zapoznać się z programem finałowego pikniku Święta Cyklicznego. Do zobaczenia! 
Holandia z nami :)

3 czerwca 2016

Z przyjemnością zawiadamiamy, że Święto Cykliczne 2016 uzyskało patronat honorowy Konsulatu Honorowego Królestwa Niderlandów w Krakowie.

Tym samym wpisujemy się w zainicjowaną przez Holandię - w ramach prezydencji tego kraju w Unii Europejskiej - międzynarodową akcję Cycling Festival Europe, której celem jest promocja roweru jako równoprawnego środka transportu.

W ramach tej akcji organizowany jest również konkurs fotograficzny na zdjęcie promujące jazdę rowerem do pracy. Aby wziąć udział w konkursie należy:
- opublikować zdjęcie na Facebooku używając tagu ‪#‎bike2work‬
- przesłać zdjęcie na adres photocontest@onet.eu w terminie do 14 czerwca 2016

Autorzy 5 najlepszych zdjęć otrzymają album "The Dutch & their Bikes" autorstwa Shirley Agudo.


 
Odjazdowy Bibliotekarz jedzie z nami

3 czerwca 2016

W tym roku Święto Cykliczne łączy siły z Odjazdowym Bibliotekarzem - rowerową akcją krakowskich bibliotek. Jako że z powodów formalnych (tych samych, dla których my mieliśmy problemy z organizacją naszego przejazdu) planowany przez bibliotekarzy rajd rowerowy nie dojdzie do skutku, pojedziemy wspólnie w Wielkim Przejeździe Rowerowym 12 czerwca o godz. 12:00 i wspólnie będziemy się bawić na pikniku rowerowym na stadionie KS "Wanda". Witamy i zapraszamy!


 
Dorzuć się do Święta!

28 maja 2016

Pamiętacie Święto Cykliczne 2014?

Zachęcaliśmy Was wtedy do współtworzenia Festiwalu i dorzucenia się do organizacji poprzez zbiórkę na portalu Polak Potrafi. Zebraliśmy razem aż 17 tysięcy złotych!

W tym roku również prosimy Was o pomoc. Potrzebujemy funduszy na zapewnienie Wam dobrej i bezpiecznej zabawy podczas Święta - postawienia miasteczka festiwalowego, wypożyczenia namiotów, zorganizowania pomocy medycznej, prądu, wody i sanitariatów. Dorzućcie się i pomóżcie nam zorganizować kolejny najlepszy festiwal rowerowy!

Tym razem nie korzystamy z portalu crowdfundingowego, lecz prosimy Was o wpłaty bezpośrednio na konto współorganizatora Święta Cyklicznego - Stowarzyszenia Trzecia Przestrzeń. Oto numer konta, na który możecie dokonywać wpłat (w tytule przelewu wpiszcie DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE - ŚWIĘTO CYKLICZNE):


25 1750 0012 0000 0000 3333 3218
Stowarzyszenie Trzecia Przestrzeń
30-150 Kraków, Armii Krajowej 81/33

Rowerzystko, rowerzysto - dorzucisz się?

Każda osoba wpłacająca otrzyma w podziękowaniu pamiątkowe breloczki Święta Cyklicznego (do odbioru na finale ŚC):


 
Trasa Wielkiego Przejazdu Rowerowego

25 maja 2016

Na poniższym obrazku możecie zobaczyć, jak wygląda 200 osób w samochodach i na rowerach :). Jednak Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu uważa, że to właśnie przejazd rowerowy będzie utrudniał ruch w centrum miasta i dlatego mimo naszych starań nie dostaliśmy zgody na rozpoczęcie przejazdu z centrum :(.

Wielki Przejazd Rowerowy rozpoczniemy zatem 12 czerwca o godz. 12:00 spod TAURON Areny Kraków (ul. Lema). Następnie przejedziemy Al. Jana Pawła II, przez Rondo Czyżyńskie i Plac Centralny, obok zalewu nowohuckiego na stadion KS "Wanda" (tutaj możecie znaleźć mapkę trasy). Przejazd będzie zatem niestety dosyć krótki, ale to nie znaczy, że na Święcie Cyklicznym zabraknie atrakcji! Szczegóły na temat programu, który dla Was przygotowujemy, już wkrótce!


 
Znowu do Nowej Huty!

20 maja 2016

Wiemy, że już bardzo długo czekacie na bliższe informacje o tegorocznym Święcie Cyklicznym... Przepraszamy, ale opóźnienie wynika z przyczyn niezależnych od nas, o których dalej...

Święto Cykliczne polubiło Nową Hutę - a Wy polubiliście Święto Cykliczne w Nowej Hucie :) - i w tym roku znowu będziemy świętować w tej części Krakowa. Finał Święta Cyklicznego odbędzie się na terenach stadionu Klubu Sportowego "Wanda" Kraków, który jest naszym głównym partnerem przy organizacji tegorocznego Święta!

Wciąż natomiast nie możemy Wam niestety podać dokładnych informacji na temat Wielkiego Przejazdu Rowerowego z powodu przedłużających się ustaleń z policją oraz ZIKiT-em. W tym roku instytucje te - jak nigdy dotąd - mnożą przed nami przeszkody i stawiają trudne do spełnienia warunki :(. Zatem trzymajcie kciuki, aby rozmowy zakończyły się powodzeniem! Gdy tylko będziemy mieć ostateczne informacje odnośnie Wielkiego Przejazdu, zaraz je opublikujemy!


 
Zrób z nami Święto Cykliczne 2016!

26 kwietnia 2016

Tegoroczne Święto Cykliczne odbędzie się w niedzielę, 12 czerwca. Wkrótce na tej stronie znajdziesz więcej informacji o atrakcjach, jakie dla Ciebie szykujemy :). Tak było w ubiegłym roku:

Aby jednak to wszystko się udało, Święto Cykliczne potrzebuje Waszej pomocy! Dołącz do naszego zespołu i zrób z nami najlepszą imprezę rowerową w Krakowie! Szukamy osób z różnym doświadczeniem i umiejętnościami, którym bliskie są idee zrównoważonego transportu w Krakowie, promocji roweru i zdrowego trybu życia oraz przyjazności przestrzeni miejskiej i które chcą dołączyć do nas i współorganizować Święto Cykliczne 2016!

Jeśli chcesz do nas dołączyć, przyjdź na spotkanie organizacyjno-rekrutacyjne, które odbędzie się w czwartek 5 maja 2016 o godz. 18:00 w Ambasadzie Krakowian przy ul. Stolarskiej 6/9. Czekamy na Ciebie!