Zlot Gwiaździsty na Święto

7 czerwca 2016

Jako że punkt startowy Wielkiego Przejazdu Rowerowego jest w tym roku dosyć oddalony od centrum i być może nie każdy z Was wie, jak tam dojechać, postanowiliśmy pomóc Wam w bezpiecznym dojeździe pod TAURON Arenę.

Możecie tam dojechać z różnych punktów miasta wygodnymi drogami rowerowymi: wzdłuż ul. Mogilskiej (na skrzyżowaniu z ulicami Meissnera i Lema należy skręcić na południe w ulicę Lema - droga rowerowa znajduje się po wschodniej stronie ulicy Lema) lub bulwarami Wisły (należy pojechać bulwarami w kierunku Nowej Huty do samego końca i wyjechać do Alei Pokoju w okolicy centrum handlowego Plaza; od tego miejsca drogi rowerowe prowadzą po obydwu stronach Al. Pokoju; na skrzyżowaniu z ul. Lema skręcamy na północ w drogę rowerową po zachodniej stronie ul. Lema).

Dla tych z Was, którzy wolą pojechać w grupie, powyższymi trasami pojedzie nasz Zlot Gwiaździsty, czyli grupy rowerzystów wspólnie dojeżdżające na miejsce startu Wielkiego Przejazdu. Ulicą Mogilską pojedzie grupa startująca z Bronowic; wyjazd punktualnie o godzinie 10:45 z pętli autobusowej Bronowice Małe przy ul. Na Błonie (na miejscu należy być przynajmniej 5 minut wcześniej). Grupa ta będzie miała po drodze dwa "przystanki", na których będzie można się do niej dołączyć: o godz. 11:10 pod pomnikiem św. Wincentego a Paulo w parku tego samego imienia przy ul. Lea i o godz. 11:35 na Rondzie Mogilskim, przy północnym skrzyżowaniu dróg rowerowych na dolnej płycie (zalecamy być na miejscu obydwu "przystanków" 10 minut przed podaną godziną odjazdu).

Bulwarami Wisły pojedzie natomiast grupa startująca z Dębnik - wyjazd o godzinie 11:20 (zbiórka o 11:15) z placu przed głównym wejściem do Centrum Kongresowego (od strony ul. Barskiej). Ta grupa nie będzie miała żadnych "przystanków" po drodze, ale jeżeli chcecie do niej dołączyć, możecie na nią czekać na bulwarach!

Zlot Gwiaździsty pojedzie również z Nowej Huty (wyjazd o godz. 11:20 spod zegara na Placu Centralnym, zbiórka o 11:15). Wszystkie informacje znajdziecie na mapce.

Uwaga! Grupy Zlotu Gwiaździstego poruszają się według normalnych zasad ruchu drogowego, bez obstawy policji!

Do zobaczenia w niedzielę!