Przeżyjmy to jeszcze raz, część 2 :)

8 sierpnia 2015

Lepiej późno niż wcale :) - oto oficjalna relacja filmowa ze Święta Cyklicznego 2015: 
Przeżyjmy to jeszcze raz

22 czerwca 2015

Od Święta Cyklicznego minął już ponad tydzień, a my udostępniamy Wam dziś nasz oficjalny album ze zdjęciami z tegorocznego ŚC. Mimo że jest ich dobrze ponad 300, i tak nie zdołały one ująć wszystkiego, co działo się na Święcie...

Dziękujemy za zdjęcia naszemu partnerowi Robertowi Jędrygasowi oraz Tobia Serotini.

A już wkrótce relacja wideo...


 
Dziękujemy!

15 czerwca 2015

Święto Cykliczne 2015 za nami! Na finale naliczyliśmy Was ponad 2000. Pierwsze zdjęcia pojawiły się już na naszym facebookowym profilu, czekamy na więcej Waszych zdjęć, filmów i komentarzy!

Do zobaczenia w przyszłym roku!


 
Mamy już pierwszy rekord!

14 czerwca 2015

Święto Cykliczne 2015 pobiło już pierwszy rekord! A właściwie pobili go uczniowie Gimnazjum nr 49 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Krakowie - zwycięzcy naszego konkursu na najdłuższy rower ułożony z naszych plakatów. Zwycięski rower ma długość 4380 cm (tak, prawie 44 metry!) i składa się z 230 plakatów Święta! To niewątpliwie rekord długości plakatu chyba nie tylko rowerowego i nie tylko w Krakowie... :)

Równie okazale prezentuje się plakat laureatki drugiego miejsca, Natalii Śpiwak, powieszony w kawiarni "Cisza" przy ul. Brackiej, choć ma "tylko" nieco ponad 10 metrów...


A już za kilka godzin spotykamy się na Wielkim Przejeździe Rowerowym! Czy pobijemy kolejny rekord?


 
Spiesz się rowerem!

10 czerwca 2015

Taka nauka płynie z naszego najnowszego filmiku promocyjnego, który z dumą Wam prezentujemy. Jak się podoba? Dajcie znać w komentarzach!

A gdy naładujecie już akumulatory po Wielkim Przejeździe, zapraszamy na wycieczkę szlakiem dzielnicy pełnej sprzeczności. Z jednej strony komunizm, plan 6-letni i pomnik Lenina, z drugiej protesty, walka o krzyż i budowa słynnej Arki. Nie przegap okazji, aby zobaczyć jedyne w swoim rodzaju założenia miasta ogrodów, dowiedzieć się, gdzie jest kopiec Wandy i zobaczyć miejsce, gdzie mieszkał Jan Matejko i Hugo Kołłątaj. Nie zabraknie wątków rowerowych. Zapisy: annahojwa@gmail.com, start: 16:00 przy wejściu na teren Com-Com Zone.


 
Już jest! Gazeta Cykliczna

5 czerwca 2015

Już od czterech lat (z ubiegłoroczną przerwą) Świętu Cyklicznemu towarzyszy nasza festiwalowa gazeta! Od wczoraj możecie na ulicach Krakowa spotkać członków naszej ekipy, którzy wręczają ją Wam wraz ze smakowitymi jabłkami :) Jeżeli nie uda się Wam na nich trafić, Gazetę otrzymacie na pewno na finale Święta - ale jeżeli chcecie zapoznać się z nią już teraz, mamy ją dla Was poniżej w wersji elektronicznej:

Gazeta Cykliczna 2015

Do zobaczenia na finale Święta i przypominamy o naszym konkursie, o którym możecie przeczytać w wiadomości poniżej...


 
Drukuj plakaty, składaj rowery!

29 maja 2015

Zapraszamy Was do wspólnej zabawy z tegorocznymi plakatami Święta Cyklicznego! Mamy dwie wersje plakatu, zaprojektowane w taki sposób, że wieszając kilka plakatów obok siebie można utworzyć z nich dowolnie długi wizerunek roweru, tak jak możecie zobaczyć na poniższym przykładzie:

Ogłaszamy niniejszym KONKURS na najdłuższy rower, jaki złożycie z naszych plakatów! Zasady są proste: należy wydrukować jakąś liczbę plakatów, poobcinać brzegi, aby rysunki ładnie łączyły się ze sobą (to bardzo ważne!) i powiesić ciąg plakatów tworzący rower (podobny do pokazanego na powyższym rysunku) na przykład w Waszym zakładzie pracy, uczelni czy innym miejscu, gdzie często bywacie - oczywiście tam gdzie możecie go powiesić legalnie, więc wykluczamy np. rozwieszanie plakatów "na dziko" na ulicy. Następnie powieszony w ten sposób rower należy sfotografować i wysłać do nas zdjęcie, wraz z opisem miejsca oraz daty i czasu, gdzie powieszono plakat, na adres: dluuugirower@swietocykliczne.pl (tylko nie przesadzajcie z wielkością plików ze zdjęciami ;) - 1 MB w zupełności wystarczy...)

Twórcy trzech najdłuższych rowerów otrzymają od nas nagrody, które wręczymy Wam na finale Święta Cyklicznego! Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy do czwartku 11 czerwca do godz. 23:59 ;), a w piątek zwycięzcy otrzymają od nas e-maile informujące o wygranej i sposobie odbioru nagrody, tak więc koniecznie sprawdzajcie swoje skrzynki e-mailowe w piątek!

Bawcie się z nami! Niech miasto zapełni się rowerami Święta Cyklicznego!

Tu możesz pobrać plakat do wydruku

A przy okazji zapraszamy Was do zapoznania się z programem wszystkich atrakcji finału Święta Cyklicznego, który jest już dostępny na naszej stronie!


 
Zostań wolontariuszem podczas Święta!

26 maja 2015

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pomocą przy najlepszym festiwalu rowerowym w Polsce na spotkanie organizacyjne!

Spotkanie odbędzie się 2 czerwca o 18.00 w Com-Com Zone Nowa Huta, potrwa około godziny.

Potrzebujemy pomocy przy:

 • organizacji placu finału (rozkładanie namiotów, gazetek, koszy z jabłkami)
 • kierowaniu ludźmi podczas wjazdu i udzielaniu informacji
 • obsłudze stoiska z gadżetami
 • "Akcji Truskawka" - rozdawaniu owoców pieszym i rowerzystom
 • plakatowaniu
 • dystrybucji Gazety Cyklicznej
 • porządkowaniu placu po finale

W zamian:

 • przyczyniasz się do organizacji najfajniejszej imprezy rowerowej w kraju,
 • poznasz nasz zespół, który składa się z przedsiębiorców i działaczy organizacji pozarządowych z różnych dziedzin,
 • dowiesz się, jak wygląda organizacja dużej imprezy,
 • dostaniesz ciepły posiłek podczas finału i zaświadczenie o wolontariacie.

Bez Ciebie to nie to samo, dołącz do ekipy Święta Cyklicznego! :) 
Gotowi... START!

14 maja 2015

Do Święta Cyklicznego pozostał dokładnie miesiąc - jesteście gotowi?

Już wkrótce STARTujemy z kampanią promocyjną Święta i będziemy stopniowo ujawniać Wam poszczególne elementy tegorocznego programu :). Rozpoczynamy od miejsca, z którego odbędzie się START Wielkiego Przejazdu Rowerowego. 14 czerwca o godz. 12:00 spotykamy się na Błoniach u wylotu ulicy Oleandry, mniej więcej w miejscu oznaczonym na poniższej mapce:

A na razie zachęcamy do sprawdzenia się, na ile jesteście gotowi do jazdy rowerem po ulicach Krakowa, w naszym teście: START!


 
Na finał zapraszamy do Nowej Huty

23 kwietnia 2015

W tym roku Święto Cykliczne wybiera się z Wami do Nowej Huty, aby uczcić fakt powstania wygodnego rowerowego połączenia starego Krakowa z Nową Hutą poprzez drogę rowerową wzdłuż ulicy Mogilskiej i al. Jana Pawła II (wprawdzie fragment tej trasy, położony już w obrębie samej Nowej Huty, wciąż jeszcze jest w remoncie, ale już bliżej do końca niż dalej...). W samo południe 14 czerwca rusza Wielki Przejazd Rowerowy (miejsce startu póki co owiane jest tajemnicą ;) ), który znajdzie swój finał na terenie Centrum Rozwoju Com-Com Zone w Nowej Hucie przy ul. Ptaszyckiego 6, a naszym partnerem przy organizacji tego wydarzenia jest stowarzyszenie Siemacha, które zarządza tym obiektem.

Wkrótce więcej informacji o tym, co czeka Was na finale Święta Cyklicznego!


 
Zrób z nami festiwal! Piknik inaugurujący Święto Cykliczne 2015

17 kwietnia 2015

Zapraszamy na piknik inaugurujący przygotowania do Święta Cyklicznego 2015! Dołącz do naszego zespołu i zrób z nami najlepszą imprezę rowerową w Polsce. Współorganizuj przejazd rowerowy, w którym może wziąć udział nawet 5000 osób. Pomóż nam przygotować miasteczko festiwalowe z całym dniem mega-rozrywek! Mało? Zobacz, jak było w zeszłym roku:

Kiedy, gdzie i co?

Kontynuujemy zeszłoroczną tradycję Śniadań na Trawie. Spotykamy się na Krakowskich Plantach pod Bunkrem Sztuki o godzinie 11:00 w niedzielę 24 kwietnia. Piknik ma formę pikniku - kocyki, jedzenie, opalanie się, frisbee, badminton, slack-line!

Oraz rozmowy o Święcie.

Dlaczego piknik na Plantach?

Chcemy:

 1. miło spędzić niedzielny czas,
 2. pokazać Krakowianom, że trawa na Plantach nie gryzie i można tam śmiało rozłożyć się z kocykiem,
 3. przede wszystkim: zaprosić Cię do współpracy i dołączenia do zespołu!

Szukamy osób z różnym doświadczeniem i umiejętnościami, którym bliskie są idee zrównoważonego transportu w Krakowie, promocji roweru i zdrowego trybu życia oraz przyjazności przestrzeni miejskiej i które chcą dołączyć do nas i współorganizować Święto Cykliczne 2015!

Chcesz dołączyć?

Uzupełnij formularz i przyjdź na spotkanie!


 
Święto Cykliczne 2015

24 marca 2015

Tegoroczne Święto Cykliczne odbędzie się w niedzielę, 14 czerwca. Wkrótce na tej stronie znajdziesz więcej informacji o atrakcjach, jakie dla Ciebie szykujemy :).

Nie wiesz co to jest Święto Cykliczne? Przeczytaj więcej tutaj. Możesz też zobaczyć jak bawiliśmy się w ubiegłym roku.

Chcesz pomóc? pisz na adres: krakow@swietocykliczne.pl