Czy chcecie Święta Cyklicznego w 2017?

21 stycznia 2017

Zaczął się nowy rok, najwyższy więc czas pomyśleć o kolejnym Święcie Cyklicznym!

Dlatego, wraz z życzeniami wszystkiego rowerowego w roku 2017 :), mamy do Was wszystkich bardzo ważne pytanie, o odpowiedź na które Was prosimy! Prosimy także, prześlijcie link do tego wpisu swoim znajomym, którzy mogliby być zainteresowani Świętem Cyklicznym, a nie śledzą tej strony.

Pytanie, na które prosimy Was o odpowiedź, jest następujące:

Czy chcecie Święta Cyklicznego w 2017 roku?

Stawiamy to pytanie nie bez powodu. Święto Cykliczne zawsze opierało się na Waszym zaangażowaniu i pracy! W odróżnieniu od większości innych odbywających się w Krakowie imprez, jest to impreza, którą my - rowerzyści - robimy sami dla siebie. Za Świętem Cyklicznym nie stoi i nigdy nie stała żadna firma, instytucja czy organizacja. Ze względów formalno-prawnych (głównie finansowych) oficjalnie jako organizator lub współorganizator ŚC figurowały różne stowarzyszenia (przez te lata było ich chyba w sumie cztery czy pięć), ale w istocie cała żmudna robota organizacyjna była wykonywana przez nieformalną grupę składającą się z Was - krakowskich rowerzystów, tak zwaną "Ekipę Święta Cyklicznego". Do tej ekipy mógł dołączyć - i dołączał - każdy, kto chciał zaangażować się w organizację Święta. Wiele ciekawych pomysłów, które bawiły was podczas dotychczasowych edycji Święta, pochodziło właśnie od osób zupełnie "z zewnątrz", które skontaktowały się z nami, przyszły na nasze spotkanie organizacyjne i już zostały :)

Niestety, obecnie - a właściwie już od ubiegłego roku, kiedy z najwyższym trudem udało się zorganizować ŚC - ekipa przeżywa kryzys. Większość jej dotychczasowych uczestników wycofała się z dalszych działań - cóż, jest to poniekąd zrozumiałe, każdy ma w życiu takie sytuacje, że musi zająć się przede wszystkim swoimi sprawami bytowymi i na inne działania brak mu czasu i chęci... Kłopot jednak w tym, że na miejsce odchodzących nie pojawiają się - tak jak to było do tej pory - nowi ludzie z pomysłami i chęcią do działania. A bez Waszej pracy i zaangażowania - powiedzmy to jasno - Święta Cyklicznego po prostu nie będzie!

Dlatego bardzo prosimy wszystkich z Was, którym Święto Cykliczne leży na sercu, o wypełnienie ankiety dostępnej pod linkiem podanym na końcu wpisu. Pytamy w niej o to, czy chcecie aby Święto Cykliczne 2017 się odbyło (proszę, odpowiedzcie na to pytanie nawet jeżeli Wasza odpowiedź miałaby brzmieć "nie" albo "jest mi to obojętne"!), ale także - w przypadku odpowiedzi pozytywnej - czy jesteście gotowi pomóc w jego organizacji i ewentualnie w jakiej dziedzinie. Ponieważ zależy nam na rzetelności oddanych głosów, będziecie poproszeni o podanie w ankiecie swojego adresu e-mail, na który otrzymacie link, służący do potwierdzenia Waszego głosu w ankiecie. Jeżeli zadeklarujecie się jako osoby chętne do pomocy przy organizacji ŚC 2017, użyjemy tego adresu również, aby się z Wami skontaktować w sprawie tej pomocy.

Bardzo prosimy o wypełnienie ankiety do końca lutego 2017 r. Marzec to już bowiem najwyższy czas, kiedy należałoby rozpocząć przygotowania do organizacji Święta - nieco ponad trzy miesiące na zorganizowanie takiej imprezy to naprawdę niewiele...

Mamy nadzieję, że tak jak w ubiegłych latach, w czerwcu 2017 ponownie spotkamy się na ulicach Krakowa, ale pamiętajcie - to, czy Święto Cykliczne 2017 się odbędzie, zależy wyłącznie od Was! Przypominamy o tym jeszcze raz...

Ankietę możecie wypełnić TUTAJ