Święto Cykliczne 2015 - Kalisz


TRASA I ZASADY PRZEJAZDU

Kiedy i gdzie?

W niedzielę 14 czerwca o godzinie 11.30 na Głównym Rynku.

Kto może wziąć udział w przejeździe?

Każdy, kto jeździ na rowerze. Nie trzeba zgłaszać wcześniej swojego udziału. Nieletni powinni posiadać kartę rowerową lub prawo jazdy.

Jak się ubrać?

Im bardziej kolorowo, tym lepiej.

Którędy jedziemy?

Główny Rynek, Złota, Parczewskiego, Kolegialna, Sukiennicza, al. Wolności, Bankowa, Ułańska, Nowy Świat, Częstochowska, Budowlanych, Polna, Legionów, Górnośląska, Śródmiejska, Kościuszki, Chopina, Wodna, Parczewskiego, Kolegialna, Sukiennicza, al. Wolności, Bankowa, Ułańska, Legionów, Górnośląska, Śródmiejska, Kościuszki, Chopina, Wodna, Parczewskiego, Złota, Główny Rynek.

Jak się zachować na drodze?

Jedziemy zwartą grupą na szerokość jednego pasa. Policja i porządkowi zabezpieczają przejazd przez skrzyżowania. Jeśli w trakcie przejazdu przez skrzyżowanie ze światłami zapali się czerwone, nie zważamy na to i jedziemy dalej. Uczestnicy przejazdu stosują się do poleceń policjantów, porządkowych oraz patrolu rowerowego Straży Miejskiej.DEKLARACJA PROGRAMOWA

Porozumienia Rowerzystów, Pieszych i Kierowców „Rowerem do Nowoczesności”


1. W nowoczesnym mieście to rowery oraz pojazdy komunikacji publicznej są podstawowymi środkami transportu pasażerskiego, natomiast auta osobowe jedynie go uzupełniają.

2. W nowoczesnym mieście priorytetem w organizacji ruchu jest bezpieczeństwo i wygoda wszystkich jego uczestników. Na ulicach, na których nie można uspokoić ruchu do maksimum 30 kilometrów na godzinę, piesi mają chodnik, kierowcy – jezdnię, a rowerzyści – profesjonalną drogę rowerową.

3. W nowoczesnym mieście przestrzeń wspólna jest zagospodarowana estetycznie, ekologicznie i demokratycznie, aby mogła służyć harmonijnemu rozwojowi i dobru całej społeczności.

CHCEMY, ŻEBY KALISZ BYŁ TAKIM MIASTEM!